Windows Phone 8.1′in Güncellemesi Yakında – Teknoloji Geek

Windows Phone 8.1′in Güncellemesi Yakında

Microsoft çok yakında ilk Windows Phone 8.1 güncellemesini çıkarmayı planlıyor. Microsoft güncellemeyle birlikte gelecek özelliklerin bazılarının detaylarını telefon üreticileriyle paylaştı. Güncelleme 1 içinde sunulacak temel görsel değişikliklerin bir tanesi klasör desteği olacak. Bunun sayesinde Windows Phone kullanıcıları bir kutuyu diğerinin üstüne getirerek klasör oluşturabilecek ve uygulamaları daha düzenli şekilde dizebilecek. Uygulama klasörleri uzun zamandır diğer işletim sistemlerinde bulunuyor, Microsoft da en sonunda bu özelliğe uyum sağlamış olacak.

Güncelleme 1 ile birlikte sunulacak bir diğer ilginç yenilik de interaktif kılıf aksesuarlarına verilecek destek olacak. HTC, Samsung, LG gibi üreticilerin kapağı açıldığında ekranı uyandıran çeşitli kılıfları bulunuyor. Hatta bazıları kılıf kullanımdayken ekranda bilgi gösteriminde de bulunuyor. Microsoft telefon üreticilerinin aynı şeyi Windows telefonları için de yapmalarını istiyor. The Verge sitesinin söylediğine göre, HTC şu anda Android telefonu One’ın Windows Phone ile çalışan versiyonunu test ediyor. Kılıf desteği sayesinde HTC’nin One cihazlarına özel Dot View kılıfı yakında çıkacak Windows telefonlarıyla da çalışabilecek.

Microsoft Windows Phone 8.1 Güncelleme 1 paketini şirket içinde sonlandırdı, ancak varlığını henüz resmen doğrulamadı. Microsoft’un planlarından haberdar olan kaynakların The Verge sitesine söylediğine göre Microsoft Windows Phone 8.1 birinci güncellemesini ağustos ayı içinde geliştiricilere dağıtmayı planlıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*