Unutulmaya Yüz Tutmuş Sosyal Medya Siteleri

Myspace bir zamanların inanılmaz etkileşim sağlandığı dünya genelinde insanların akın akın katılım sağladıkları Myspace 2003 yılından günümüze kadar aktif olarak yayın yapmakta ancak sosyal alanı olan people’ı artık neredeyse kimse kullanmıyor diyebiliriz.

Google + efsane bir şekilde tanıtıldı ve büyük bir hevesle açıldı diyebiliriz ancak çoğu insan sosyal medya olarak Google+’ı kullanmıyor günümüzde sadece web site yöneticileri kullanıyor diyebiliriz.

Yonja 2009 yılında kuruluş yaparak bir zamanların en popüler sosyal medyası olmayı başarmış ve günümüze kadar hala yayın yapmaktadır. İnsanları orada tutmak için çalışanların bile olduğu söylenmekteydi kimi insan arkadaş sayısı kasabilmek için inanılmaz derecede çalışmalar yapıyordu hatta o kadar çok katılımcı vardı ki artık eklemelerden etkileşimlerden insanlar sıkılıyordu şimdi ise eskisi kadar rüzgar esmiyor diyebiliriz.

Meqan 2004 yılında faliyet göstermeye başladı ve Meqan Türkiye ‘de büyük bir yer kazandı o dönemlerde sosyal medya kavramı henüz yoktu insanlar yeni yeni Meqan ile bu durumu anlamaya çalışıyordu.

Umuyoruz ki yukarıda bahsettiğimiz sosyal medyalar tekrar eski günlerine geri döner ve kullanıcılarının yüzünü güldürür.

Biz Teknoloji Geek! olarak her zaman tekelciliğe karşı olmuşuzdur çeşitlilik her zaman iyidir tüketiciler açısından da iyidir bu yüzden tek bir sosyal medya sitesine bağlı kalmayın.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*