Uber, Yunanistan’da faaliyetlerini sonlandırıyor

Uber ülkemizde son dönemlerde çok fazla sıkıntılar yaşamış bir firmadır aslında sarı taksicilerin bu yaşanan durumlarda her yönde büyük payı vardır. Uber ülkemizde sadece teknoloji severlerin takip ettiği ve bildiği hatta kullandığı bir uygulama ve firma olsada şuanda Türkiye’nin hemen her yerinde Uber bilinmekte ve tanınmaktadır.

İnsanlar Uber’in verdiği hizmeti sarı taksilerden daha kaliteli bularak tercih ettiklerini en azından dialog içinde olmadıklarını ve sadece gidecekleri istikametleri bildirdikleri alacak ve vereceklerini bildiklerini kafalarının rahat olduklarını söylemektedirler. Dolayısı ile aynı şey sarı taksi için geçerli değil adam korsan taksi bir yere gidiyorsun 20TL’lik yol için 30TL istiyor yolcu seçiyor beğenmiyor gibi gibi bir sürü sorun biliyorsunuz işte bu gün bir hasta bile götürmeye kalksanız mesafe yakınsa mırın kırın yapabiliyorlar..

Gelelim içimizi döktükten sonra Yunanistandaki karara.. Yunanistan ülkesinde ulaşımla ilgili çıkan bazı yasalar ve uygulamalar sonrasında Uberin aldığı kendi kararına bakarsak faaliyetlerinin sonlandırılması gerektiğini söylemektedirler. Bu çıkan son düzenleme ile ya şoförler kazanmıyor yada uygulama böyle olunca şoför bulmakta zor kazanç sağlamakta. Oysaki yaz ayları geliyor ve Yunanistan’da bu uygulama şuanda çok lazım olacak turistler için gerçekten inanılmaz bir şey bir yer bilmiyorsak sıkıntı yaşamadan istediğimiz yere gidebiliriz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*