Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır? – Teknoloji Geek

Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

En yaygın cilt problemlerinden sivilceler, birçoğumuzun hayatının bir evresinde karşılaştığı bir sorun. Sonrasında iz de bırakabildiğinden ciddiye de alınması gerekiyor. Neyse ki günümüzde çözüm için çok fazla seçenek var. Neden oluştuğu ile ilgili bilgiye ise bir başka blog yazısından ulaşabilirsiniz.

Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavi için Fraxel lazer ile tedavi, ilaçla tedavi, dermabrazyon ile tedavi, CO2 ve erbium lazer ile tedavi ve kimyasal peeling ile tedavi seçenekleri vardır. İlaçla tedavide aktif akne yaraları kullanılan antibiyotik ve antibiyotikli kremler ile baskılanır, dermabrazyon ile tedavide derinin bir bölümünün cerrahi aletler yardımı ile soyulur ve sağlıksız akne izi taşıyan cildin yerine sağlıklı cilt oluşması amaçlanır. CO2 ve Erbium Lazerin tedavi yöntemi dermabrazyon gibi derinin soyulması esasına dayalı bir tedavi yöntemidir, kimyasal peelingde ise cilde meyve asitleri uygulanarak lekelerin yok edilmesi amaçlanır.

Sivilce Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Sivilce tedavisinden hemen sonuç beklemek hata olur. En erken 6-8 hafta sonra etkilerini görmeye başlarsınız ve tedavi 3-8 ay arası devam eder. Tabi bu süreler cilt tipinize, aknelerin yoğunluğuna ve seçtiğiniz tedavi türüne göre değişir.

Sivilceler Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Uygun tedavi edilmediği zaman ileride tedavisi oldukça güç olan izlere sebep olabilir. Bu sebeple geç kalmadan tedavi ettirmeniz ve bunu yaparken iyi bir dermatolog tercih etmeniz önerilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*