Mercedes-Benz‘in elektrikli otomobili olan EQC modeli ile ilgili detayları geçtiğimiz yıllarda sizlere aktarmıştık. Markanın yeni elektrikli otomobili olan Mercedes-Benz EQS 2022 modeli ile ilgili detaylar ise ortaya çıktı. 15 Nisan tarihinde resmen tanıtılacak olan Mercedes-Benz EQS modeli, Mercedes-Benz’in S-Class ailesinin elektrikli modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Temelinde lüks bir sedan modeli olan EQS, tamamen elektrikli. 90kWh ve 107.8kWh olmak üzere iki farklı pil seçeneğine sahip olan Mercedes-Benz EQS 2022, etkileyici bir menzile sahip. Mercedes-Benz EQS, 107.8kWh pil ile birlikte 770 km’lik bir menzil sunuyor.

200kWh hızlı şarj desteğine de sahip olan Mercedes-Benz EQS, 15 dakika içinde 300 km menzil gidebilecek şekilde şarj olabiliyor. Mercedes-Benz EQS modelinin hızlı şarj konusunda rakiplerinin pek çoğundan önde olduğunu da belirtelim.

517 hp gücünde güçlü bir elektrik motoruna sahip olan Mercedes-Benz EQS, 0’dan 100 km hıza sadece 4.3 saniye içinde çıkabiliyor. Mercedes-Benz EQS modelinin maksimum hızı ise saatte 210 km hıza limitlenmiş durumda.

56 inçlik devasa bir Hyperscreen üzerinden yönetilen Mercedes-Benz EQS, gücünü 8 çekirdekli bir işlemciden alıyor. Şu an için aracın fiyatı ile ilgili resmi bir açıklama bulunmasa da Mercedes-Benz EQS 2022 modelinin 110 bin dolar seviyelerinde bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Mercedes-Benz EQS 2022 modeli ile ilgili tüm detaylar 15 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan lansman ile birlikte paylaşılacak.

Yazar Hakkında

Teknoloji hakkında Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika haberleri yazan bir teknoloji meraklısı.

Makaleleri Görüntüle