Goo.gl Url ve Link Kısaltma Servisi Kapatılıyor – Teknoloji Geek

Goo.gl Url ve Link Kısaltma Servisi Kapatılıyor

Genelde webmaster’lar yada bir bağlantı üzerinden analitik bilgilere ulaşabilmek kitlesini ölçebilmek isteyen kişilerin kullandığı Google’a ait  goo.gl link kısaltma servisinin 13 nisan 2018 ‘de kapatılacağı çeşitli internet siteleri üzerinde yayılmaya başladı. Eğerki bu servis kapatılırsa piyasada çok büyük bir açık oluşmuş olacak bu kadar oluşturulan url ‘ler ne olacak o kadar veri ve data ne olacak insanlar oluşturdukları analizleri nasıl kendi ağlarına dahil edecek bir sürü çelişkili ve çekimser soru var kafalarda.

Burada Türk web programcıları eğerki elini hızlı tutup Türkiye’de duyurumayı başarır ve kendi sistemlerini yazarlarsa büyük bir pastaya sahip olmuş olacaklar ancak Google bu hizmeti kesinlikle herhangi bir ücret karşılığı vermiyor reklam yayınlamıyordu sayfalarda hal böyle olunca yerine gelcek benzer hizmetleri veren siteler acaba her yeri reklam dolduracaklar mı diye düşünmemekte elde değil.

1 Comment on Goo.gl Url ve Link Kısaltma Servisi Kapatılıyor

  1. çok kişi bundan dolayı mağdur kalacak şimdi adam linklerini buna göre belkide binlerce lik yapmış şimdi bunları nasıl düzeltsin

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*