Facebook, Türkiye’de 234 Bin Kişinin Bilgilerini Amerika’ya Sattığı Ortaya Çıktı! – Teknoloji Geek

Facebook, Türkiye’de 234 Bin Kişinin Bilgilerini Amerika’ya Sattığı Ortaya Çıktı!

Facebook’un Dünya genelinde son dönemlerde güvenilirliğinin git gide düştüğünü söyleyebiliriz daha önce veri sızdırma ve satışına şahit olunmuştu ancak bu verileri kime neden ve ne için sattığı bilinmiyordu. Bu gün ise teknolojioku sitesinin haberine göre Facebook, Türkiye’de 234 Bin Kişinin Bilgilerini Amerika’ya Sattığı Ortaya Çıktı ve böyle oluncada insanların Facebook şirketine güvenleri hızla azalmaya devam ediyor insanlar artık eğlenmek için Instagram kullanmaya ağırlık vermektedirler. YouTube üzerinden de birçok eğlenceli video varken artık Facebook tercih edilebilir bir sosyal medya yada mecra olmaktan çıktı diyebiliriz.

Türkiye’deki kullanıcılar ne kadar tepki verir buna yada nasıl bir şekilde karşılar bilinmez ancak bu tür bilgilerin asla ve asla yurt dışındaki şirketlere çıkmaması gerektiğini söylemeden edemeyeceğiz. Çünkü burada siz bilgilerinizi kesinlikle bir başkasının kullanması için değil facebook’ta data olarak tutulması için izin verdiniz lakin facebook para göz bir durum sergileyerek aldığı reklam ve borsa gelirleri yetmezmiş gibi birde Türkiye kullanıcılarının verilerini yurt dışına satmakta.

Teknoloji tutkunu olarak şunu söyleyebiliriz ki artık facebook eski popülerliğini yakalaması mümkün değil hatta çevremizden birç ok kişinin artık facebook ta aktif olarak yer almadığını görebiliyoruz.

7 Comments on Facebook, Türkiye’de 234 Bin Kişinin Bilgilerini Amerika’ya Sattığı Ortaya Çıktı!

  1. Bu tarz sitelere güven duymuyorum açıkçası adamlar tüm bilgilerimizi alıyor geriye yapacak birşey kalmıyor. Sosyal medya olayı tamamen bir ajan pozisyonunda bence.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*